Obecna sytuacja na rynku pracy w Łomży. Jak szukać?

Obecna sytuacja na rynku pracy w Łomży. Jak szukać?

Łomża to miasto postrzegane jako jedne z najpiękniejszych w Polsce. Podlasie kojarzy się ludziom nie tylko z pięknymi krajobrazami, ale i z wolniejszym stylem życia. Ludzie zakładają, że w Łomży można prowadzić spokojne życie. Oczywiście warunkiem by tak było, musi być możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy. Łomża nie jest wielkim miastem, przez co sytuacja na rynku pracy jest inna niż w największych miastach w Polsce. Sprawdź, jak szukać pracy w Łomży!

Łomża — miasto idealne do uprawiania slow life?

Swego czasu można było zaobserwować masowy odpływ ludzi z małych miast do miast wielkich, takich jak Warszawa. Pojawienie się zagranicznych korporacji oznaczało szansę na stałą i dobrze płatną pracę. W latach 90. XX wieku mało kto chciał zostać w niewielkim mieście. Prawie każdy chciał robić karierę zawodową w stolicy lub w innym dużym mieście, w którym swoje fabryki zbudowały znane firmy.

Chociaż obecnie nadal trwa boom na pracę w międzynarodowych korporacjach, można zauważyć, że sporo ludzi ma dość szybkiego (wręcz pędzącego) stylu życia. Już jakiś czas temu zrodziła się ideologia slow life, co w skrócie oznacza odejście od niszczącego stylu życia i robienia mega kariery za wszelką cenę.

Slow life to szansa na zachowanie równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym. Ideologia nie oznacza rezygnacji z zawodowych ambicji — jak najbardziej można je realizować, ale bez uczestniczenia w „wyścigu szczurów”.

Łomża, jako jedna z ciekawszych wizytówek Podlasia, może być idealna do uprawiania slow life. Już teraz możesz dostosować pracę do swojego stylu życia za pomocą GoWork!

Praca Łomża, czyli jakie zawody są pożądane w Łomży?

Praca Łomża ma nieco inną sytuację niż w innych rejonach kraju. Tutaj najbardziej potrzebne są zawody takie jak:

 • lekarze różnych specjalności,
 • ratownicy medyczni,
 • pielęgniarki i położne,
 • psychoterapeuci i psycholodzy,
 • logopedzi,
 • audiofonolodzy,
 • pracownicy opieki społecznej,
 • osoby zajmujące się opieką nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi,
 • kierowcy (głównie mający uprawnienia do prowadzenia samochodów ciężarowych),
 • nauczyciele i wychowawcy,
 • osoby wykwalifikowane w obsłudze sprzętu dedykowanego do robót ziemnych,
 • mechanicy,
 • geodeci,
 • osoby specjalizujące się w handlu (pracownicy sklepów, przedstawiciele handlowi),
 • pracownicy fizyczni.

Praca w Łomży od zaraz, czyli jak sobie poradzić na niezbyt łatwym rynku pracy?

Osoby, dla których ważna jest praca w Łomży od zaraz, nie mogą zwlekać z odpowiedzią na ogłoszenie o pracy. W przypadku pracy w Łomży, jak najbardziej możliwe jest zrealizowanie marzenia o szybkim zatrudnieniu, przy czym trzeba natychmiast reagować na potrzeby rynku pracy.

Poza tym należy zgłaszać się na takie rekrutacje, które pasują do kwalifikacji danego kandydata do pracy. Oczywiście są zawody, których można nauczyć się w trakcie pracy, ale to zazwyczaj dotyczy pracy fizycznej (na przykład zatrudnienia w firmie sprzątającej, gdzie można nauczyć się zasad utrzymywania czystości na dużych powierzchniach).

Warto również zainteresować się ofertami pracy zdalnej — przykładem są liczne propozycje pracy w Call Center, które mają do zrealizowania dużo kampanii. Pracę można wykonywać w domu w ustalonych godzinach, dzięki czemu nie traci się czasu na przejazdy do innych miast.

Previous Jak zadbać o klimatyzację we własnym samochodzie?
Next Co jeść na diecie IBS, czyli zespołu jelita drażliwego?

Może to Ci się spodoba

Południe Polski z sukcesem walczy o inwestycje

Ponad jedna trzecia środków zainwestowanych w 2015 roku przez inwestorów zagranicznych trafiła do południowych województw Polski. Najwięcej przyciągnęły Opolszczyzna, Górny Śląsk i Dolny Śląsk. Największa liczba nowych miejsc pracy powstała dzięki tym inwestycjom

Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów

Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro.

Meble do baru – skąd je kupić?

Meble do baru powinny odznaczać się najwyższą jakością wykonania, wytrzymałością i estetycznym wyglądem. Nie należy zapominać także o praktycznej stronie. Funkcjonalność będzie miała bowiem wielkie znaczenie z perspektywy klientów, którzy

Skąd zamówić koperty foliowe do pakowania paczek?

Nabycie kopert foliowych do pakowania paczek jest możliwe zarówno stacjonarnie, jak i online. W związku z zapotrzebowaniem na ich większą ilość o wiele lepiej sprawdzi się możliwość skorzystania z tej

Finansiści oraz inżynierowie będą zatrudniani w Krakowie i we Wrocławiu

Rekruterzy obserwują zwiększoną aktywność branży finansowej. Analitycy, menedżerowie i kontrolerzy finansowi poszukiwani są zarówno na warszawskim rynku pracy, jak i we Wrocławiu czy w Krakowie. W stolicy duże zapotrzebowanie na nowych pracowników wykazują

Kiedy nerwica może być chorobą zawodową?

Według kodeksu pracy (art. 235) choroba zawodowa występuje wtedy, gdy w wyniku oceny warunków pracy można stwierdzić, że jednoznacznie, lub z wysokim prawdopodobieństwem,  jest ona następstwem szkodliwych dla zdrowia czynników,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź