JUŻ WKRÓTCE RUSZA XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – PORADY
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
- Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
- Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
- Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986).
Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.
Porady dla wolontariuszy
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
- centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
- głównych ciągach komunikacyjnych;
- miejscach dobrze oświetlonych;
- miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
- miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub straży miejskich/gminnych (numer telefonu alarmowego 986). Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich, oni są Waszymi sprzymierzeńcami.
Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP !
Może to Ci się spodoba
Policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie zatrzymali 32-letniego złodzieja
W nocy z piątku na sobotę (23/24.06.) oficer dyżurny krakowskiej Policji otrzymał sygnał, że na jednej z ulic Podgórza właśnie dochodzi do kradzieży. Według zgłaszającego złodzieje mieli kraść rower z
Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem
W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.
Piętnastolatek pobity przez rówieśników
W dniu 19 maja br. w późnych godzinach wieczornych, w zagajniku leśnym przy os. Podwawelskim pobity został przez rówieśników piętnastolatek, u którego w szpitalu lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu. Małoletni posiadał
Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.
Przyjechał na egzamin – trafił do aresztu
Łomżyńscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Marihuanę mundurowi znaleźli w drzwiach samochodu. Okazało się, że mężczyzna przyjechał z sąsiedniego województwa, aby zdać egzamin na prawo jazdy. Usłyszał zarzut
Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych
Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!