Z kim zagrają Biało-Czerwoni w trakcie siatkarskiej Ligi Narodów?

Z kim zagrają Biało-Czerwoni w trakcie siatkarskiej Ligi Narodów?

Przed nami Liga Narodów i pierwsze mecze siatkarskiej reprezentacji Polski mężczyzn w tym roku. Będzie to również pierwsza okazja, aby sprawdzić, jak pod wodzą nowego selekcjonera, Nikoli Grbicia prezentuje się nasz zespół. Już na starcie Biało-Czerwonych czekają trudni rywale, tacy jak: Argentyna, Włochy, Bułgaria oraz Francja. Liga Narodów 2022 w dużej mierze będzie poligonem doświadczalnym przed zbliżającymi się mistrzostwami świata.

Nowy format Ligi Narodów

W Lidze Narodów ponownie wystąpi szesnaście najlepszych zespół z całego świata. Po raz pierwszy turniej ten zostanie jednak rozegrany w nowej formule. W sześciu krajach rozegranie zostanie sześć mini-turniejów, w których weźmie udział osiem zespołów. Każdy zespół weźmie udział w trzech turniejach i rozegra na nich po cztery spotkania, co oznacza, że w fazie zasadniczej każda reprezentacja rozegra 12 spotkań. Osiem najlepszych awansuje do fazy Play-off. W opinii serwisu legalbukmacher.pl nowy format sprawi, że Liga Narodów stanie się dużo bardziej emocjonująca. Jednocześnie, dużo trudniejsze staje się typowanie faworytów, jako iż kluczowe znaczenie ma rozlosowanie rywali na poszczególnie turnieje. Dwa zespoły nie mogą zagrać przeciwko sobie więcej, niż 1 meczu.

Z kim zmierzy się Polska na początek Ligi Narodów?

Reprezentacja Polski w pierwszym tygodniu zmagań trafiła do grupy 2. Mecze tej grupy zostaną rozegrane w Ottawie, w Kanadzie. Biało-Czerwoni na pierwszym min-turnieju zmierzą się przeciwko: Argentynie (8 czerwca), Włochom (9 czerwca), Bułgarii (11 czerwca) oraz Francji (12 czerwca). Najtrudniejszym wyzwaniem wydaje się pojedynek z Francją, aczkolwiek także mecze z Argentyną i Włochami nie będą należały do najprostszych. Dla polskich kibiców szczególnie istotnym faktem jest to, że reprezentacja Polski zagra pierwsze mecze pod wodzą nowego selekcjonera, który już na etapie powołań pokazał, że zamierza odmłodzić trzon kadry.

Kto jest faworytem do zwycięstwa w Lidze Narodów 2022?

Dla wielu zespołów tegoroczna Liga Narodów nie będzie miała większego znaczenia, biorąc pod uwagę, że w drugiej połowie roku rozegrane zostaną mistrzostwa świata w siatkówce. W związku z tym, wiele reprezentacji, a wśród nich Polska, będzie testować nowych zawodników i budować zgranie przed ważniejszym turniejem. Jak wskazuje serwis najwyższa wygrana w piłce nożnej Polska bez większych problemów powinna jednak awansować do fazy play-off złożonej z ośmiu najlepszych zespołów. Tam z kolei decydować będzie jeden mecz, a co za tym idzie, Biało-Czerwoni będą mogli powalczyć o podium imprezy.

Previous Profilaktyka uzależnień w "Ekonomiku"
Next Z narkotykami w restauracji

Może to Ci się spodoba

„Czwórka” w finale wojewódzkim

Trwa świetna passa młodych koszykarek z łomżyńskiej „Czwórki”. Zarówno starsza, jak i młodsza drużyna awansowały do ścisłego finału mistrzostw województwa podlaskiego. Skład  I drużyny: 1. Aleksandra Ruszczyk 2. Martyna Grodzka

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Znamy zwycięzców MOSiR Łomża CUP

Aktywnie spędzony czas w miłej i przyjaznej atmosferze turnieju, mecze rozgrywane w duchu fair play- tak właśnie minęła ostatnia niedziela wakacji na kortach przy ulicy Zjazd. Zwycięską parą MOSiR Łomża

Łomżyńska Akademia Piłki Nożnej cały czas w treningu

Młodzi piłkarze zrzeszeni w różnych klubach piłkarskich na terenie miasta cały czas mogą korzystać z bezpłatnych treningów piłkarskich pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Od

PGE sponsorem Łomżyńskiej Akademii Piłki Nożnej

Po 6 latach funkcjonowania zakończył się ogólnopolski projekt piłkarski Akademia Młodych Orłów prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej. Inicjatywa polegająca na wyławianiu młodych talentów jest jednak w Łomży kontynuowana. Bezpłatne

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź